Nie szkodzić


Aktualności:

XXI Łódzkie Dni Rodziny

W piątek 23 maja, pod patronatem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego, rozpoczynają się XXI Łódzkie Dni Rodziny. W ramach spotkań zapraszamy na wykład "Wychowanie do pięknej miłości" w sobotę 24 maja

Niemieccy rodzice stawiają opór szkolnej seks-edukacji!

„Dzieci potrzebują miłości, a nie seksu!” „Chrońcie swoje dzieci !” – takie hasła wykrzykiwali rodzice, którzy wyszli wraz z dziećmi na ulice Stuttgartu, by zademonstrować swój sprzeciw wobec seks-edukacji w szkołach w Badenii-Wirtembergii.

SPUNK wygrał konkurs

SPUNK wygrał konkurs na przeprowadzenie zajęć z edukacji seksualnej w łódzkich szkołach. Rodzice mają prawo decydować czy ich dziecko będzie uczestniczyć w takich zajęciach. Trzeba jedynie złożyć w szkole odpowiednie oświadczenie. Wzór oświadczenia

Rodzice nadal walczą o prawo decydowania

Dziecko pyta, czy chłopiec może zakładać sukienkę. Rodzice głośno wyrażają sprzeciw. Zakładają organizacje społeczne. Chcą walczyć z seksedukacją w szkole i z gender w przedszkolach. Rzecznik Praw Dziecka umywa ręce, a resort edukacji nie widzi problemu.

Listy do dyrektorów szkół

Lekcja masturbacji na "zredukowanie napięć" u dzieci upośledzonych?

Pan Jerzy Leniec, radny z Piaseczna otrzymał pismo od zaniepokojonych rodziców dzieci upośledzonych – wychowanków piaseczyńskiego ośrodka. Dyrektorka placówki zorganizowała dla nich oraz wychowawców szkolenie, które przeprowadziła znana edukatorka seksualna dr Izabela Fornalik. Rodziców zaniepokoił fakt, że znaczna część warsztatów poświęcona była nauce technik masturbacyjnych, które mają pomóc dzieciom w "zredukowaniu napięć".

Łodzianie wybrali...

W głosowaniu na projekty finansowane z budżetu obywatelskiego łodzianie nie wybrali wniosku L0131 złożonego przez Fundację Spunk, która nie ustępuje w próbach dotarcia do dzieci i młodzieży ze swoją szkodliwą propagandą. Chcieli na to aż 370 000 zł! Wiemy już, że tych pieniędzy, miasto NIE przeznaczy na projekt, gdyż ów, odpadł był w referendum.

A jednak konkurs... ZAREAGUJ!

Ogłaszając następną edycję konkursu na przeprowadzenie zajęć edukacji seksualnej w łódzkich gimnazjach, Władze Miasta lekceważą głosy tysięcy rodziców, wychowawców i opiekunów. Tym bardziej, że krótki termin na złożenie ofert w konkursie oraz na przygotowanie i przeprowadzenie zajęć może przyczynić się do ograniczenia liczby potencjalnych oferentów, być może do jednego…

Zagłosuj na dobre projekty fiansowane z budżetu obywatelskiego

Do września nie został rozpisany przez Urząd Miasta Łodzi konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, tym samym Fundacja Nowoczesnej Edukacji Spunk nie ma na razie szans na otrzymanie funduszy z UMŁ na realizację zajęć w ramach projektu „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV/AIDS”.

Odpowiedź władz Miasta Łodzi na protest, w sprawie formy edukacji seksualnej, złożony 12. czerwca br. przez członków Forum

Dnia 2. lipca 2013 roku, ze strony UMŁ, nadeszła odpowiedź na nasz protest przeciwko formie edukacji seksualnej realizowanej przez SPUNK oraz jej finansowaniu z publicznych środków. Zachęcamy do wnikliwego zapoznania z się treścią pisma sygnowanego przez Wieceprezydenta Miasta Łodzi, Pana Krzysztofa Piątkowskiego, w kontekście złożonego dokumentu na ręce władz miasta.

"Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje wprowadzenia edukacji seksualnej dla najmłodszych uczniów przedszkoli i szkół podstawowych."

MEN wydało komunikat w odniesieniu do rekomendacji WHO dotyczących standardów edukacji seksualnej. W swoim wyjaśnieniu MEN przedstawiło dwa bardzo ważne stanowiska w powyższej sprawie.

Spotkajmy się na konferencji prasowej w dn. 12 czerwca w Łodzi.

PRZYJDŹ I SWOJĄ OBECNOŚCIĄ ZAZNACZ POPARCIE DLA PROTESTU PRZECIW EDUKACJI SEKSUALNEJ SPUNKA Zapraszamy do licznego udziału w organizowanej konferencji prasowej, która odbędzie się 12 CZERWCA - ŚRODA - O GODZ. 14.30 W SALI WIDOWSKOWEJ STOWARZYSZENIA ROBOTNIKÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH W ŁODZI przy UL. TUWIMA 34, w sprawie złożenia zebranych podpisów przez członków Forum pod protestem do Pani Prezydent.

Chorwacja bez deprawacyjnego programu seksedukacji

"Sąd Najwyższy w Chorwacji nakazał wycofać ze szkół podstawowych skandaliczny program edukacji seksualnej, oparty na tezach Alfreda Kinsey’a. Decyzja sądu zapadła po zdecydowanej reakcji rodziców, sprzeciwiających się deprawacji dzieci. Już od najmłodszych lat (w trzeciej klasie szkoły podstawowej) miałyby one mieć zajęcia związane z dotykaniem intymnych części ciała. W ramach edukacji miałyby także oglądać filmy pornograficzne."

Konferencja „Standardy edukacji seksualnej w Europie" - 22.04.2013

Na konferencji poświęconej prezentacji dokumentu „Standardy edukacji seksualnej w Europie", który WHO opracowało z niemieckim Federalnym Biurem ds. Edukacji Zdrowotnej przedstawiono szokujące zalecenia dotyczące edukacji seksualnej dzieci już od wieku przedszkolnego. Konferencja odbyła się w dniu 22.04 2013 roku w siedzibie Polskiej Akademii Nauk, a uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia.